ثمره های برنامه ریزی صحیح

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
1-مانند راهنمایی شما را در مسیر موفقیت راهنمایی می کند. یک برنامه ریزی صحیح باعث می شود اهداف خود را بشناسید و آن ها را بر اساس معیار های خود اولویت بندی کنید.نوع اهداف شما مشخص می شود و تلاش خود را می توانید بر اساس آن ها سمت و سو ببخشید بر حسب این که کدام هدف بلند مدت است و کدام کوتاه مدت.

2- از اتلاف وقت جلوگیری می‌کند. مسائل تحصیلی نیز مانند سایر امور زندگی به تنظیم وقت و زمان نیازمند است. برنامه‌ریزی کمک می‌کند از مدت‌زمانی که در اختیار دارید بهره ببرید و از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

3- باعث مطالعه‌ی درس‌ها به صورت موازی می‌شود. اگر یک هفته را برای یک درس اختصاص دهید، این شیوه موجب خستگی ذهنی و کاهش بازده یادگیری در شما می‌شود. به جای روش تک‌درسی از شیوه‌ی موازی استفاده کنید؛ یعنی دو یا سه درس را برای مدت‌زمان معین انتخاب و مطالعه کنید.

4-رعایت تناسب بین درس‌ها یعنی تنوع در انتخاب درس‌ها مهم است. انتخاب درس‌های فیزیک، شیمی، ریاضی در یک مدت‌زمان مشترک کارایی خوبی نخواهد داشت؛ زیرا مغز زود خسته خواهد شد.

5-استراحت در برنامه‌ریزی لحاظ شود. زمانی که خود را برای امتحانات آماده می‌کنید به طور مثال علاوه بر استراحتی که هر 45 دقیقه یک‌بار به مدت یک ربع برای خود در نظر می‌گیرید، هر چند ساعت یک بار مدت‌زمان طولانی‌تری برای استراحت در نظر بگیرید.

 

استاد حسین احمدی

سایت های رسمی استاد حسین احمدی

konkur-100.ir

gilna-konkur.com

konkur-100.com

سایت های رسمی استاد امیر مسعودی

amirmasooudi.com

masoudikonkour.com

استاد امیر مسعودی

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

Invalid Input

Search